UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
data dostawy a data wystawienia
(Kategoria: Różne)
2014-01-17 12:14:44
~basia
Czy musi być na fakturach data  zakończenia dostawy towaru/usługi, jeśli jest identyczna ja data wystawienia faktury?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2014-01-17 12:24:36
~Ivetta
nie

rt. 106e. 1. Faktura powinna zawierać:
1) datę wystawienia;
6) datę dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi lub datę otrzymania zapłaty, o której mowa w art. 106b ust. 1 pkt 4, o ile taka data jest określona i różni się od daty wystawienia faktury;
2014-01-17 12:26:32
~basia
No właśnie tak czytałam ten przepis i się zastanawiałam... Ale teraz mi przyszło do głowy, że jeżeli sprzedajemy na WZ-ki w trakcie miesiąca i jest wystawian jedna faktura, to już musi być, prawda??
2014-01-17 14:14:46
~Ivetta
można.
ale jako dostawy towarów należy podać datę wykonania ostatniej z tych transakcji 

art. 106i ustawy o podatku od towarów i usług Fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę, z zastrzeżeniem ust. 2-8" (m.in. zaliczki, usługi budowlane).

Co do zasady, faktura ta będzie więc spełniała rolę obowiązującej obecnie faktury zbiorczej.
2014-01-20 09:46:35
~basia
Dzięki
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl