UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 2 z 3
nowa wersja programu PŁATNIK
(Kategoria: Kadry i ZUS)
2013-12-04 16:52:25
witam serdecznie, czy komukolwiek z Was udało się ściągnąć aktualizację programu Płatnik, ze stron ZUS-u?

2013-12-06 15:08:33
~zbyszek44
Agnieszko, co dokładnie masz na myśli pisząc "dokładnie"? A ewuś jest systemem ogólnokrajowym, więc błędy się zdarzają nie tylko, jak piszesz, u was. Ale to że się błędy zadrzają nie oznacza, że mamy kazdemu pracownikowi drukować w każdym miesiącu ten papier. Wydrukujesz kiedy bedzie ktoś potrzebował, bo to jest przecież nic innego jak quasi zaświadczenie o ubezieczeniu. Zdarza sie również, że pracownik potrzebuje zaświadczenia o dochodach do banku, a przecież nie drukujemy co miesiąc kazdemu pracownikowi takiego zaświadczenia. Tak, tak, wiem RMUA nakazywało prawo ale podobnie prawo nakazuje przestrzeganie ograniczeń predkości. A kto to traktuje poważnie? Czy jakiś producent samochodów eksportuje do Polski samochody dla niedzielnych kierowców z silnikiem, który wydyszy zaledwie 130 na godzinę? :-)
2013-12-06 15:43:04
~Agnieszka
Zbyszku, odniosłam się do poprzedniej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że przychodnie nadal żądają rmua.
2013-12-07 20:41:36
~Ivetta
moja nie.
JEśli pacjent nie widnieje w ewuś, albo widnieje, ale z hasłem, że nieubezpieczony, to dają do podpisu oświadczenie w deseń, że ewuś się myli, a ja jestem ubezpieczony
2013-12-11 09:48:11
~Kinia
W jakiej wersji programu należy sporządzić dokumenty rozliczeniowe za grudzień? 
2013-12-11 10:42:37
~martyna
w 9 już niestety...
2013-12-11 11:39:29
~Kinia
nawet jeśli sporządze je i wyślę 31 grudnia? 
2013-12-11 12:47:25
~Gosik
Przecież z platformy pue też można wydrukować deklaracje, więc po co wklepywać je do płatnika? Ja też nie rozumiem intencji bluevoice.
2013-12-12 10:02:59
wszystko co wysyłamy w grudniu może być w starej wersji płatnika
2013-12-13 13:01:47
~Bety
Zainstalowałam nową wersję i teraz przy weryfikacji wyskakuja jakieś błędy, NP; Dokument nie może być wysłany, ponieważ dane ubezpieczonego nie zostały zidentyfikowane w ZUS. O co chodzi? Nigdy wczesniej nie wysyłałam w formie elektronicznej , czy teraz będę musiała to robić?  . Ponadto błąd odsyła do pola z kodem tytułu ubezpieczeń 05 10 00, który się zmienił??????
2013-12-13 13:56:29
Trzeba kliknąc Administracja>Aktualizuj komponenty progarmu i dane płatnika.

Jak już wdrożą ten II etap to przez tą opcję płatnik będzie uzgadniał dane z bazą ZUS'u
2013-12-30 19:59:36
~Ivetta
ściągnęłam, ale nie instaluje się. Klikam w instalkę,  a ona się nie uruchamia
2013-12-31 07:43:02
~Ivetta
Pobrałam ponownie plik ale  z innego źródła - z pue.zus.pl i ruszyło. Ale uwaga - jka wam coś nie wychodzi zmieniajcie adresy do wymiany danych z zus, bo wczoraj serwer warszawski nie działał. Ja mam teraz na stałe ustawiony wrocławski i cała konwersja się udała. Teraz tylko czekać do pierwszej wysyłki dokumnetów w styczniu i zobaczymy co dalej. Na razie nie mam czego testować.
2013-12-31 10:21:39
Na razie to nawet za bardzo nie idzie ZUS'ów za grudzień zrobić, zmieniały sie wskaźnik do dobrowolnego chorobowego a platnik nie sciaga nowej metryki:

Czyżby Asseco za mało dostało, a może trzeba zatrudnić z 200 osób w ZUS?  W końcu deficyt przysypany na 2 lata przez rozmontowanie OFE
2014-01-02 14:16:32
~ewaGr
W moim ZUS-ie powiedzeieli, ze za grudzień dokumenty mozna wysłac w styczniu normalnie ze starego Płatnika
2014-01-02 14:17:39
~ewaGr
W moim ZUS-ie powiedzieli, ze za grudzień mozna wysłać dokumenty w styczniu ze starego Płatnika
2014-01-02 14:18:08
~Sebek
a w moim, ze wszystko co w styczniu obojętnie za jaki okres- juz  wnowym
2014-01-02 14:36:13
~Zosia
a ja nie mogę ściągnąć z intenetu, natomiast jak byłam  30 grudnia2013 w ZUS powiedzieli , że dopiero po nowym roku bedzie wersja w postaci płyty, mimo, że na stronie płatnika informaca, ze od 23 grudnia dostępne są płyty.
2014-01-02 18:16:15
A ja ściągnąłem 1 grudnia ub.r.ze strony platnik.info wersię 9.01 a wczoraj uaktualnioną wersję 9.01.A i dzisiaj wysłałem elektronicznie ZUSy dwóch firm za grudzień i poszło na szczęście bezproblemowo.
2014-01-03 11:54:36
~Tom
A u nas można aktualnie na starym płatniku wysyłać. Nie wiecie do kiedy można tak robić? ZUSy za grudzień idąw starym bez problemu.
2014-01-03 14:02:03
Dodzwoniłam sie na inormację, powiedizeli, ze o ile nie ma w rozliczenich nowych kodów można w starej wersji.
Generalnie uwazam, że to straszna kupa, zeby nie można było pobrać  sciagnąć z przeróznych serwerów nowej wersji, wiem bo próbowałam, a Płatnik w postaci płyty jest nadal niedostępny w jednostkach terenowych, mimo,ze miał być dostępny od 23 grudnia 2013 .
 Naprawde, to zenada , tym powinien sie ktoś zająć, tyle pieniędzy podatników wywalone, w budzecie dziura, że ho, ho, a tu nie można wprosić dostawce-łaskawce, żeby można było dostać to co sam piękniej za grbe miliony przygotował.
Rukwa mać, jak to było w jednym z kabaretów
2014-01-03 14:05:17
~zbyszek44
masz rację Zosiu, to jest absolutny skandal.
2014-01-03 14:21:05
~Ivetta
ale czemu  ściągnąć nie możesz? Może musisz więcej czasu dać na to? To ponad 240 MB - na moim łaczu prawie 2 godziny szło.
2014-01-03 15:03:21
u mnie pokazuje sie różni 6, 10 20 godzin, próbowałam z różnych stron, to chyba ni jest tylko kwestia naszego internetu, tylk przepełnionych serwerów.
Zbyszek44, ty sie ze mną naprawdes zgadza? czy tylko tak przytakujesz?
2014-01-03 15:50:37
~zbyszek44

Zosiu oczywiście, że się z Tobą zgadzam. Uważam, że to absolutna masakra, jeżeli publiczne pieniądze są trwonione na takie buble.(niektórzy uważają że rządowe< ale rząd nie zarabia pieniędzy tylko je wydaje). W ogóle kiedy słyszę polityków, którzy w jakichś dyskusjach żądają odrządu aby sfinansował jakieś ich pomysły, argumentując to takimi, w ich mniemaniu, mądrymi argumentami typu a cóż to jest dla budżetu 50 milionów złotych. Dla takiego barana jednego z drugim 50 milionów to szxzaw, ale kiedy chodziło by o jego mandat na 500 złotych to pewnie zasłaniałby się imunitetem. W ubiegłym roku na imprezie Andrzejkowej byłem razem z kilkoma członkami jedej partiim politycznej (organizował ją jeden z moich klientów-członek tej partii)-to był jeden wielki jazgot co to będzie jak oni dorwą się do władzy, jak oni będą rządzić, kogo gdzie obsadzą, kogo zniszczą itd. Rozmawiałem z kilkoma osobnikami, pytając co robią, czym się zajmują, co umieją. Tylu nieudaczników i zwykłych bałwanów skupionych w jednym miejscu nie widzuałem. Sami specjaliści od marketingu, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, ewentualnie filozoffów, którzy albo aktualnie nie mieli pracy bo rządzi nie ta opcja polityczna, albo próbowali działalności ale to państwo ich wykińczyło bo podatki i ZUS wysokie. Tacy to przyszli politycy.    
2014-01-03 16:16:26
~Irenka
Ja tez miałam problemy z ściągnięciem programu z stony , ale wybrałam się do mojego ZUS 31.12 i dostałam płytkę , instalka poszła OK , wszytskie metryki załadowało i wysyłam dokumenty tak jak ze starego płatnika. Czyli płytki były lecz w małych ilościach , a tutaj wszyscy muszą mieć nowego płatnika nawet ci którzy nie wysyłają internetowo ZUS tylko skałdają papierowo .

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl