UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
program mała księgowość
(Kategoria: Różne)
2013-10-31 16:20:29
~Jan
kto z Was używa i do czego? i jak go oceniacie? czy e -deklarje chodzą? export do płatnika?
czy dodatkowy program kadry i płace są potrzebne jesli ma się klientów z zatrudnieniem do 20 osób? jaki koszt aktualizacji?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2013-10-31 16:39:25
~Optima
Używa i to wielu z nas. Jestem zadowolony, wszystko działa jak należy.
Osobiście miałem problem z podpisywaniem deklaracji podpisem elektronicznym - jakoś u mnie MK nie współdziałała z podpisem Sigillum. Potem udało mi się to uruchomić, aż... do dnia jak chciałem sobie ulepszyć i pogorszyłem. Zainstalowałem aktualizację sigillum i znów MK wywalała bład...
...ale wtedy przeszedłem na podpsiwanie danymi zamiast podpisem elektronicznym - co nie dość, że szybsze to i wygodniejsze. Podpisem elektronicznym podpisuje spółki i VAT-UE - te kilka dekaracji musze podpisac poza MK i po podpisaniu zaimportować i wysłać.
Być może dało by się by jak dawniej MK współpracowała z sigillum - ale szkoda mi czasu na zajmowanie się tym.
A tak poza tym to MK jest niezłym kobajnem i "stoi" na nim moje całe biuro rachunkowe.
Natomiast do płac używam specjalistycznego programu - bo ten moduł w MK jest naprawdę mega uproszczony. Oczywiście wszystko liczy i importuje jak należy, ale... np. sam Ci wynagrodzenia chorobwego nie wyliczy, nie zrobi druku Z-3 itd. Jak mu podasz wszystkie składniki to wszystko prawidłowo wyliczy.
Dla 20 pracowników może być - z czasem jest niewystarczający.
Na początku też płace robiłem w MK - ale potem zauważyłem, że potrzebuję większej automatyzacji i kupiłem osobny program.
2013-10-31 16:53:58
~zbyszek44
Potwierdzam to co pisze Optima, z dodatkiem, że podpis elektroniczny (cen-cert) działa u mnie bez zarzutu, Faktycznie UPO przy podpisaniu danymi jest po paru sekundach, a przy e-podpisie po godzinie. To chyba kwestia weryfikacji-dane są w repetytorium danego podatnika, natomiast eipodpis jest weryfikowany w systemie zewnetrznym.  MK niestety nie eksportuje ZUA, ZZA, ZWUA do Płatnika i to już odstręcza od prowadzenia w nim płac. Nawet ten smieszny modulik Kadry i Płace rzeczpospoitej nie robią tego-po co ten moduł jest osobno, to nie wiem. Programu do KiP szukałem dość długo i przetestowałem chyba z pięć, aż w końcu gdzieś natknąłem się na Super Płace, który nie tylko eksportuje wszystkie dane do Płatnika, ale jeszcze robi to w formatach xml, czego nie robi większość programów płacowych, nawet renomowanych jak Wapro czy Insert, a tylko taki format wczytuje e-płatnik na PUE, ale jeszcze eksportuje dane do MK(płaca brutto, składki ZUS pracodawcy, FP pracodawcy w osobnych plikach)   
2013-10-31 22:53:59
~Jan
też się zastanawiam czy nie przejść na MK do tej pory miałem Buchaltera ale jak plusujecie tak MK to sie chyba złamię. Do Optyma jakieś ograniczenia MK posiada co do przerobu firemek? ile u Ciebie daje rade? wszystkie formy opodatkowania obsługuje poza KH? co masz do kadr i płac ? rozumiem ze kadr i płac MK nie ma sensu tykać, odrazu lepiej złapać lepszy uważam (oszczędność nerw i błędów). Piszesz że przeszedłeś na podpis danymi.. co masz na myśli dokładnie i poco Ci w takim razie kasę wydawać na klucz do zbyszek44 uuu jeśli MK nie ma możliwości eksportu podstawowych dokumentó zgłoszeniowych to rzeczywiście lipa. Czy te super płące są rzeczywiście takie OK?wszystko łapią i wyliczają same? też to samo pytanie poco Ci klucz e-podpis, jesli korzystasz z płatnika e-PUE? i w jakim celu eksportujesz dane do MK (płaca brutto, składki)? bo zastanawiający jest cel pozdrawiam
2013-11-02 20:12:54
~Optima
ściągnij sobie MK skądś - np. z chomika choćby jakąs starszą wersję i sam spróbuj.
Wersja Biuro Rachunkowe nie ma żadnego ograniczenia co do ilości firm.
Ma moduł pracy w sieci - ale ja z ich modułu nie korzystam. Bo zanim go wprowadzili - ja to rozwiązałem inaczej. Na "głownym" komputerze udostępniłem katalog z MK, a na pozostałych założyłem go jako wirtualny dysk i pozostałe komputery pracowały na tych wirtualnych dyskach. Moduł serwera sieciowego był dodany z czasem - a ja już tego nie testowałem - bo taka praca w sieci mmi wystarczy. Wszystko w jednym miejscu i każdy z biura może sobie otworzyć jakąkolwiek firmę.
MK obsługuje PKPiR i ryczałt.
Jeszcze z plusów MK zaliczyłbym pracę na tzw. kontach księgowych. Dzięki nim łatwo dzielić koszty na rózne rodzaje jak sobiejakiś klient  zyczy (można później filtrować wg konta). Ja to jeszcze wykorzystuję do tego jak ktoś ma kilka samochodów w tym ciężarowe i osobowe. W tym celu jako nazwę konta mam numer rejestracyjny. Potem zaczynam wpisywać tylko cyfry numeru rejesracyjnego w polu wyboru konta księgowego i program mi je wynajduje. Wybieram je, a ono już jest wstępnie utworzone tak, że albo ma włączone albo wyłaczone okienko dla danych VAT - czyli juz wiem czy od danego pojazdu moge czy nie odliczać VAt od paliwa.
Od niedawna wprowadzili - ale jeszcze nie testowałe - dla Małych Podatników wykazywanie VAT wg daty zapłty w oparciu o rozrachunki.
Do płac używam AGA streamsofru - ale idealny nie jest. Ja się już poprostu przyzwyczaiłem i pracuję na nim juz prawie bezwzrokowo - więc nie chce mi się przesiadać na inny.
Po co mi podpis elektroniczny?
1. Bo mam go "od zawsze" do podpisywania zestawów zusowskich w programie płatnik. Nie korzystam z PUE
to był głowny powód
2. Bo nie od początku można było wysyłać deklaracje podpisywane danymi. A i w MK pojawiło się to z opóźnieniem
3 i   nie podpiszesz danymi deklaracji VAT-7 spółek, a także deklaracji VAT-UE - więc nadal korzystam z podpisu do tych kilku deklaracji. Podpisywanie danymi - czyli podanie przychodu z roku 2011 [aktualnie]
4. Nie od wszystkim mam przychody, bo nie z wszystkimi współpracowałem w 2011, a niektórzy nie chcą mi podać bo duuużo zarabiają jeszcze na etacie, w PL Ci co dużo zarabiają nie lubią się tym chcwalić.

często zbyszek44 pisze o tym, iż ważne dla niego jest importowanie do płatnika ZUA/ZWUA... Hmmm AGA streamsoftu importuje, ale ja jakoś wolę i tak wpisywać ręcznie, nie jest to pracochłonne.... tak mam...

Przy okazji dodam co ma jeszcze MK - co czesto w wielu innych programach nie ma lub trzeba dokupić osobno:
- środki trwałe
- kilometrówkę
- rozrachunki i wystawianie not odsetkowych, wezwań do zapłaty
- automatyczne księgowanie wystawianych faktur (to akurat wykorzystuję tylko ja dla fakltur wystawionych dla swoich klientów, w tym cenniki indywidualne - więc nie muszę pamiętać kogo ile kasuję)
- prowadzenie kilku PKPiR równocześnie - wykorzystuję to dla klientów, którzy mają np 7 sklepów i chcą potem wiedzieć jak wyszli na danym sklepie - w tym celu korzystam z wielu ewidencji (PKPiR) z podziałem na sklep oraz mogę wydrukowac jedną wspólną PKPiR
- gdy mam klientów prowadzących np. swoją indywidualną działalnośc oraz 2 spółki cywilne - które są [spółki] prowadzone jako osobne firmy - to zaznaczjąc w druku PIT-5 - licz wszystkie działalności - MK odnajduje danego wspólnika w tych innych spółkach, w których jest i liczy jego PIT-5 z tych trzech działalności wszystko razem.
- eksportowanie wszelkich tabel do excell - w którym potem można sobie je obrabiać wg potrzeb,
2013-11-02 21:09:28
~Jan
to chyba przesiądę sie na MK a aktualizację jaki koszt?
optima do KH co używaższ?
Zbyzku dlaczego super płace są takie super na tle innych programó ze je wybrałeś?
2013-11-02 21:46:31
~Optima
Aktualizacja nic nie kosztuje jeżeli nie chcej jej robić. Tzn. program ciagle działa i nie musisz jej robić do momentu, aż się nie okaże, że potrzebujesz stosowac nowy wzór VAT-7 ;-)
Dotychczas program był dodawany do gazety. Dopiero od początku roku 2013 zaprzestali go dodawać do gazety i należało go zakupić na stronie Rzepy.
Koszt dla biur rachunkowych: 99,00 brutto.
Do KH uzywam (albo używałem) REWIZORa InsERTu. Używam (uzywałem) pisze w sensie takim, iż mam ostatnia wygaszaną spółkę z o.o. i już mi się nie chce męczyć na pełnych księgach [mam negatywne doświadczenia i już nie chcę]
2013-11-05 21:12:27
~zbyszek44
Janku, na temat małej księgowości Optima wyjaśnił wszystko i widzę, że ci to przypadło do gustu, więc dorzucę jeszcze kilka atutów, które akurat mnie kręcą. Ja robię jeszcze niektórym klientom ful servis polegający na tym, że pilnuję im rozrachunków sam wprowadzając przelewy zobowiązań. Z MK można sobie wyeksportować utworzone podczas księgowania przelewy do pliku tekstowego, który zrobionym przeze mnie programikiem tworzy pliki zgodne z formatem "videotel", a te wczytuję do systemu bankowego klienta, mając do niego dostęp.
Super płace sobie chwalę dlatego, że:
-wszelkie wyliczenia robi zgodnie z obowiązującymi przepisami (wymiar urlopów, wynagrodzenie za okres choroby, zasiłki itp)
-można sobie ustawić liczenie płac wg okreśonej formuły-są dostępne różniste np. ustawiasz płacę zasadniczą jako minimalną nie konkretną kwotę ale jako minimalną -zawsze będzie się aktualizować do aktualnej mnimalnej, plus jakś premia kwotowa bądż procentowa
-można tworzyć własne raporty wg własnego zapotrzebowania, również własne umowy o pracę
- wczytuje dane z Płatnika Zus, co pozwala na szybkie przerzucenie danych o pracownikach z innego BR, nie wklepujesz danych pracowniczych ręcznie.
-eksportuje dane zgłoszeniowe i deklaracje i raporty do platnika w formacie xml, co jest rzadkie bo nie robią tego  programy wielkich producentów.
-eksportuje dane płacowe do MK (specjalnie zrobione na moje życzenie)
-cena jest bardzo elastyczna, bo można sobie dokupować licencje co 10- pracowników
-pomoc telefoniczna jest łatwo dostępna i udzielana przez samego autora programu.
Jak widzisz mnie "kręcą" te eksporty i importy, optima woli wprowadzać to ręcznie, a ty sam musisz zdecydoać więc najlepiej sobie ściągnij wersję próbną i zobacz czy program cię kręci.
2013-11-06 09:37:51
~Bolek
Program ma niestety jedną wadę - jest kiepski w przypadku rozliczeń w walutach obcych, niestety trzeba samemu wszystko przeliczać.
2013-11-06 11:29:44
~Jan
Dzięki Optimo uhh rezygnujesz z KH to ile ty masz tych książek że taka decyzja,, -)
Zbyszku dzięki za opinię i chyba nadajemy na podobnych falach też jestem ludkiem który pragnie automatyzowac zadania niż męczyć się i klepać stad ten wątek…
Pisaleś:
eksportuje dane zgłoszeniowe i deklaracje i raporty do platnika w formacie xml,
co to daje i w czym jest lepsze?
Oraz:
eksportuje dane płacowe do MK (specjalnie zrobione na moje życzenie)
w jakim celu Ci to potrzebne? Bo może kupując też od razu zażycze sobie to  
2013-11-06 16:11:39
~Optim
Bolku - a który program do PKPiR przelicza automatycznie?
MK - przy wystawianiu faktur - a ja mam akurat klienta, któremu najego prośbe wystawiam faktury za usługi transportowe - MK pobiera sama kurs ze stron NBP.
Natomiast księgując normalne koszty w obcej walucie - faktycznie trzeba samemu szukac kursów.

Tak jak pisałem wczesniej rezygnuję po złych doświadczeniach. W UoR jest wiele zapisów kończących się poza grzywną (...) lub do trzech lat. Ja tu już kiedyś pisałem o pewnych kriminalnych aspektach pewnej sp. z o.o., przszukaniu biura, prośba telefoniczna o 6:30 by zjawić się w biurze pod którym czekała ekipa 3 panów i dwóch pań prokurator i na końcu próba zarządu "zwalenia" wszystko na biuro... na szczęście nieudana, bo sobie gromadziłem dla siebie w mojej ocenie istotne dowody plus dobra umowa między nami.
Ale.... od tego czasu powiedziałem, że już mi starczy wrażeń.
Ale to mój wybór.
A książek/ryczałtów  mam .... no nie miejsce by się chwalić, więc tylko napiszę, że już kilka lat temu była to liczba trzy cyfrowa i sobie rośnie... w tym tygodniu - a jest środa podpisałem kolejne 3 umowyna PKPiR bez VAT - takie drobne "samozatrudnienie".

"eksportuje dane płacowe do MK (specjalnie zrobione na moje życzenie)" - chyba chodzi o to, że program płacowy importuje do PKPiR (czyli do MK) kwotę brutto z listy płac i może składki ZUS finansowane przez pdacodawcę.
2013-11-07 10:01:22
~Jan
łał Optima trzy cyfrowa liczba ... czapka z głowy to chyba tabun ludzi masz do obsługi -)?
2013-11-08 11:45:03
~zbyszek44
Optima jest mistrzem w tym co robi, więc i klientela się szybko powiększa. Tylko brać za wzór, ale jest tajemniczy i nie chce użyczyć za bardzo tego wzoru, chociaz nie powiem, na forum się udziela. 
Co do tabunu ludzi do obsługi to i owszem księgowanie jest pracochłonne, ale odpowiednio selekcjonując klientele -na to nie każdy sobie może pozwolić- i automatyzując swoją pracę, o czym pisaliśmy wcześniej to można trzycyfrową liczbę ludzi obrobć samemu.
Ja zrobiłem sobie założenie, że pierwszych 100 klientów dam radę sam zrobić. Oczywiście nie bedzie wśród nich KH, notorycznych eksporterów, importerów, WNT-owców itp (liczenie róznic kursowych jest zajęciem bardzo upierdliwym).
A więctrzycyfrowa liczba klientów wcale nie równa się tabun pracowników. Myslę jednak, ze optima ma raczej już pod koniec trzycyfrowości i niedługo wskoczy na 4.  
2013-11-08 16:47:04
~Optima
Ta liczba klientów to jednak już jakiś konkertny okres. Zaczynałem w drugiej połowie lat '90....
Nie trzeba mieć tabunu pracowników, bo i nie każdy klient to sklep spożywczy. Mam iluśtam ryczałtowców bez VAT, bez pracowników. Więc nadrukuję im ZUSów na cały rok z góry (to najczęściej bardziej wiekowi klienci, więc płacą na poczcie - bo tak), obrót po odjęciu ZUSów srusów i zastosowaniu stawki 3% PPE dla handlu - daje zawsze podatek zero. Więc tylko jedzie ktoś do nich lub sami przychodzą po wydruk z kasy plus "dola" dla nas. Po kilku dniach - że niby juz po zaksięgowaniu choć biorąc do ręki wydruk z kasy mogłóbym zaraz to swtierdzic ;-) info, że podatek zero - no bo jaki ma być heheh. I tyle się z nimi robi. Potem jakaś liczna grupa samozatrudnionych, najczęściej bez VATu, bez pracowników, bez komplikacji: bo tylko ich faktura jako ich przychód, kilka za paliwo, komórka - czyli miesiecznie do 15 faktur. Potem ileś tam budowlanek takich drobnych co przeważnie nic nie wystawiają, ale coś tam trzeba już poksięgować, no bo już są VATowcami itd. - ale też zwykła taśmówa, 95% faktur z castoramy/praktikera - więc tylko "klonuj wpis", zmień kwote i dalej następna. Przy takich naprawdę nie trzeba się dużo napracować. Dosłownie 5-15 minut na jednego. I takich najbardziej lubię. :-))))
To, że w poprzednim poście pisałem, że podpisałem 3 umowy, ale by tak kolorowo nie było dzisiaj wysłałem do USu zawiadomienie o planowanym remanencie likwidacyjnym jednego z klientów. Więc bilans ilości nadal dodatni, ciągle rośnie, ale nie zawsze to są 3 firmy w tygodniu. To był taki tydzień poprostu. Teraz będzie chwila ciszy i liczę, że w styczniu znów większa liczba przyjdzie. Nowy rok - nowe postanowienia: aaa założę firmę... aaa zmienie biuro...
Katalog byłych (zlikwidowanych) klientów też rośnie. Niestety... Ale gdybym zrobił wykres ilości to klientów to na pewno on sie ciągle pnie do góry z różnym nachyleniem. Ale jednak w górę.
2013-11-08 16:55:23
~Optima
Ojjj Zbyszku44 - 4 cyfrowa liczba hahahahah - to bym chyba już na giełdę wchodził hahaha. Raczej mi do niej daleko i nie jest moim celem. Teraz najbardziej mi zależy by mieć święty spokój: a więc klienci bezproblemowi i takich bym i Wam sobie życzył. Ale jak sami dzwonią to ich nie odrzucę. Przecież jak ktoś dzwoni i mówi, że jest od Iksińskiego to mu nie powiem: Panie, mi się już nie chcę... tylko pomyślę.. e najwyżesz się bardziej sprężymy co to ta jeszcze jedna firemka... Po drugie nie można odrzucać bo nigdy nie wiadomo kto za chwilę przestanie płacić, albo się zlikwiduje.
Moja samonakręcająca się spirala wzrostu klientów wynika z polecenia innych. A im ich więcej tym więcej potencjalnych "polecaczy" i tak to się samo nabija. Poleceni to najczęściej zmieniacze biura. Zaś takich z ulicy też mam, najczęściej chodzili do mnie zawsze z PITem to i jak otwierali firmę to się do mnie udali, bo gdzie...
Więc "sekretem" jest mój okres pobytu na rynku "księgowym".

2013-11-08 17:51:06
~zbyszek44
Mam takie samo spojrzenie na te sprawy. Dopiero co sobie kolana zabandażowałem, bo mnie bolały od klęczenia i modlenia się o samych klientów ryczałtowców bez vat - tacy są najlepsi, mało pracy, mało pieniędzy ale w masie jest siła. To nie jest zresztą tylko nasza recepta na szczęście.
Żeby przytoczyć że na mało ambitnych ale w masie duzych sprawach zarabia sie najwiecej podam taki swój przykaład.
Pozywałem jedną dużą firmą s.a. o dość duże pieniądze. Szukałem kancelarii prawnej, która by się tym zajeła Myślę sobie -sprawa nie jest tuzinkowa -parę setek więc pójdę do takiej, która moim zdaniem bierze sprawy ambitne, a  jeżeli ambitne to drogie, jeżeli drogie to są bogaci.
Zajechałem więc pod kancelarię mojego znajomego jeszcze ze studiów, gdzie same mercedesy, volva, BM-ki, w środku marmury, wszystko błyszczy, sekretarka -blondi- sex- biust-cienki papieros, a ja mnąc czapkę w dłoniach, zwracam się o rozmowę z samym wielkim szefem- no tym moim studyjnym kolegą.
Wyłuszczyłem sprawę, tak ja wspomniałem, nie prostą, wtedy w ogóle w Polsce było chyba tylko jedno prawomocne orzeczenie w czymś podobnym.
Ten posłuchał i odrzekł tak:
Nie bedziemy sobie tym głowy zawracać, bo sprawa skomplikowana i wygrana niepewna, a my bieżemy od wygranej 15% nie mniej jak 15 tysi.
Ja na to: No tak, dlatego zwróciłem sie do was bo widzę, że prowadzicie tylko sprawy ambitne, na których można dużo zarobić.
On- a skądże, bierzemy tylko sparwy o zapłaty za wystawione duże faktury, z niezbitymi dowodami na zrealizowaną transakcję i gwarancją, ze dłużnik jest wypłacalny, tylko że jest na tyle głupi, że dotychczas nie zapłacił swojemu kontrahentowi.
Takie sprawy to by sam sobie poprowadził -mówię- bo wszystko jasne i bezdyskusyjne.
On:-ano właśnie ale tacy, którzy wystawiaja faktury na półmilionowe kwoty nie bedą ryzykować i wolą wziąść prawnika, żeby to poprowadził, więc my tylko takie sprawy prowadzimy, czasami nawet nie dochodzi do procesu, bo wystarczy pismo z pieczątka naszej kancelarii i dłużnik pieniadze przynosi w teczce zaraz na drugi dzień, a czasami nawet wystarczy telefon.
Przy twojej sprawie namęczymy się, napiszemy a wynik niewiadomy.

Polecał mi co prawda kancelarię, która prowadzi ambitny prawnik, który ima się spraw nietuzinkowych, zawiłych i skomplikowanych. Poszedłem, zobaczyłem: kancelaria w drewniaku, facet pisze na starej maszynie do pisania, pali jak smok, czarne zęby, nieuczesany- owszem mądrze mówił, ale jakoś tak, nie bardzo to widziałem.
Niezaryzykowałem, i ze wzgledu na znajomość, mimo niecheci, ze względów jak powyżej, ten pierwszy reprezentuje mnie w tej sparwie. Sprawa trwa już trzy lata, a ja o mało co nie zostanę prawnikiem.
Sam bowiem piszę wszystkie pisma procesowe, przedstawiam fakty, dowody, piszę pytania do świadków, formułuje tezy dla biegłego ale pieczątka jest ichnia i za to biora nie 15%, bo po znajomości więc tylko łaskawie 10%.               
2013-11-11 16:41:46
~Optima
Bo u nas jest MIT prawników. Dobrze sobie to wypracowali. Pamiętam jak mój jeden klient miał pozew w sądzie pracy. Całkowicie nieuzasadniony. Poprosił mnie o odpowiedź na pozew co też uczyniłem spędzając nad tym trochę czasu - bo termin naglił.
Ale klient jakoś mi nie ufał, wolał iśc do prawnika. Na spotkanie umówił się na ostatni dzień do wysyłki odpowiedzi na pozew. Poprosił mnie abym z nim poszedł na to spotkanie bo bardziej się na tym znam. OK. Jest spotkanie, Pan Prawnik tam czaruje czaruje... w końcu poruszona kwestia wynagrodzenia: 1000,00 netto za przygotowanie tego pozwu. OK. Mój klient się zgadza, więc prawnik pyta się do kiedy jest termin. Do dzisij do północy. Ooooo... to on nie zdązy, i to by musiało kosztować z 1500,00 netto w takim razie.
Więc jako pomoc pytam gy czy na razie nie można by złożył tego mojego "amatorskiego" odwołania... czyta... czyta... mówi OK. Podpisuje się pod moim... i wystawia fakturę na 1500,00!!!!!!!!! Myślałem, że mnie szlag trafi!
To był minus. POtem był plus - bo ten sam klient po około roku miał podobną sprawę i sam przychodzi i bez cerygieli pyta się mnie - wspominając tamtą sytuację - czy za połowę ceny (750) nie napiszę mu znów odpowidzi na pozew o absurdalne rzeczy (pracownik domagał się zwrotu dojazdu taksówką do pracy i podobne głupoty).
Ehhhh chyba bym nie mógł być szują... znaczy prawnikiem... ;-)
2013-11-12 10:59:02
~zbyszek44
Święte słowa. Ale żeby nam nie postawiono zarzutów, że dyskutujemy nie na temat, powiedzmy sobie szczerze, ze chodzi  prawników, którzy używają programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej. No więc ci prawnicy, tworzą niestety korporację czy jak ich tam nazwał, co ułatwaiło im polskie ustawodawstwo, pozwalając aby sami decydowali kto do nich ma dołączyć. Zatem wytworzył się mechanizm, który powodował ze dostawali się do nich tylko członkowie ich rodzin (niezbyt obiektywne kryterium selekcji) i ludzie którzy musieli dużo zapłacić. Ci ostani musieli sobie potem to odbić z nawiązką-stąd ceny i ich pazerność. Rodzinne koneksje ułatwiały, tak jak wszędzie dostęp do tego zawodu miernot - stąd wśród prawników jest chyba najwiecej typowych, nielogicznie myślących tłuków i stąd tak wiele absurdów w prawie, przewlekłości procesów, lekceważenia klientów i zwykłego olewania prowadzonych spraw. Jezeli ja nie złożyłbym klientowi w porę deklaracji to ponoszę konsekwencję zarówno przed US jak i przed klientem, prawnik nie przychdzi sobie na sprawę, nawet wczesniej nie powiadamiajac swojego klienta że nie przyjdzie i nic sie nie dzieje.   
2013-11-29 14:57:23
~jestemza
temat zboczył na kwestie prawników i jakości usłóg, ale wrócę do księgowości. nikt nie wspomniał o ........., systemie, ktory składa się z róznych modułów i można wybrać, interesujące zagadnienie oraz wykupić dostęp online na określony czas, np. tydzień.Sporo jest modułów i jest z czego wybrać.
2013-11-30 08:07:12
~REKLAMA
Uwaga ^ przerwa na reklamę. Proszę sobie zrobić kawę i wracamy po reklamach do dalszej dyskusji ;-)
2014-04-23 22:31:39
Jeśli chodzi o programy kadrowo-płacowe, ze swojej strony sugeruję ................ (sam korzystam z niego już 2 rok  - jest świetny zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym): ...............................
2014-04-24 11:06:27
~Iwona
A co polecicie dla osoby która prowadzi tylko jedną swoją firmę,żeby nie pisać w książkach, jakiś mało kosztowny programik? Tylko KPiR bez pracowników i magazynu
2014-04-24 12:34:42
~REKLAMA
Widzę, że znów mamy łasego na darmochę reklamiarza w osobiematt-a. Nawet zarejestrował się, jako użytkownik Forum.
2014-06-03 14:22:46
~Agawawa
Witam
Mam problem w deklaracji PIT 5L nie odlicza mi ulgi zmniejszającej podatek, może mi ktoś podpowiedzieć gdzie to mi się zapodziało skala jest wpisana poprawnie.

z góry dziękuję za pomoc
2014-06-03 15:30:13
~Optima
Na PIT-5 LLLLLLLLLL???
Ulga?????
Hihihihihi
Albo rybki albo akwarium jak to mówią ;-)
Albo zasady ogólne (z ulgą) albo liniowy ;-)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:

Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for /home/virtual/olenk/www/taxall/img/botcheck/d64152708c562cbd50c3d4b5f1f03d48.png in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 604

Warning: unlink(img/botcheck/d64152708c562cbd50c3d4b5f1f03d48.png) [function.unlink]: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 607

Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for /home/virtual/olenk/www/taxall/img/botcheck/db2833116ee0fee8e93fc5438865ac0e.png in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 604

Warning: unlink(img/botcheck/db2833116ee0fee8e93fc5438865ac0e.png) [function.unlink]: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 607
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl