UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Przedstawicielstwo firmy w Polsce
(Kategoria: Różne)
2012-11-06 19:49:22
Witajcie,

Czy przerabiał z Was ktoś temat związany z prowadzeniem przedstawicielstwa firmy zagranicznej w Polsce? Chciałam Was zapytać czy osoba powołana do reprezentowania przedstawicielstwa jest uprawniona do podpisywania umów np.leasingu, za usł. telekomunikacyjne itp. czy też musi mieć stosowne pełnomocnictwo od spółki macierzystej by takich czynności dokonywać? Przedstawicielstwo nie ma osobowości prawnej, ponadto zakres działania przedstawicielstwa jest ograniczony do prowadzenia działalności w zakresie reklamy i promocji przedsiębiorcy zagranicznego. Liczę na Waszą pomoc.

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2012-11-07 20:44:11
~Jacek B
Tak jak napisałaś przedstawicielstwo nie może prowadzić DG, zatem czy może podpisywać umowy leasingu?
2012-11-07 21:46:33
Jacku B owszem w tym przypadku stroną w umowie jest spółka macierzysta a nie samo przedstawicielstwo, które jak wspomniałam nie ma osobowości prawnej.Chodziło mi o to czy osoba reprezentująca przedstawicielstwo które de facto działaja na rzecz spółki macierzystej może podpisać taką umowę?

Temat nie jest prosty do ugryzienia, bo nie wiele na ten temat można znaleźć.
2014-02-10 22:40:31
~bg-
mam pytanie odnośnie przedstawicielstwa 
czy takie przedstawicielstwo w polsce jesli zostalo zarejestrowane w 09/2013 czy moze miec rok laczony 2013-2014 ,czy musi składać CIT za 2013 r.?

jedni twierdzą ze moze mieć rok łaczony zgodnie z ustawa o rachunkowsci i pdop.
a inni twierdza ze musi miec taki sam rok jak spolka główna 

i co tutaj jest prawdą
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl