UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 2
MK Rzeczpospolitej
(Kategoria: Biznes, Firma)
2012-01-24 11:12:17
w MK Rzepy chciałem wprowadzić pozycje wydatki na zakup kasy fiskalnej i niestety nie wiem w którym to jest miejscu w programie. Jezeli Optima nie bedzie wiedział, to nie wiem juz kto moze mi pomóc.
Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

2012-01-24 11:15:49
~Optima
Wpisujesz ręcznie w samej deklaracji VAT-7 (pole 56). Można ją (deklarcję) edytować klikając w dane okienko i się przeliczy.
2012-01-24 11:20:33
Dzięki, juz próbuję
2012-01-24 11:22:31
Żeby wnioskowac o zwrot vat w ciagu 25 dni muszą byc zapłacone wszystkie faktury, kasa równiez podlega zwrotowi w ciagu 25 dni w przypadku kwartalnego vatu?
2012-01-24 11:28:14
A powiedzcie jak zapisać do PDF deklarację VAT. Wczoraj walczyłam z tym i zapisywało mi tylko pierwszą stronę.
2012-01-24 11:34:25
jezeli masz wirtualną drukarkę np bulzip pdf to drukujesz bezposrednio do drukarki, program drukuje strony po koleji i po wydrukowaniu 1 szej komunikuje zeby przygotować drugą, wiec przed potwierdzeniem tej drugiej zapisz sobie pierwszą ale nie z domyslna nazwą jaką generuje program ale nadaj włąsną nazwe np. VAT7_04M2011_1, a nastepnie potwierdx drukowanie drugiej strony i zapisz ją pod nazwą np. VAT7_04M2011_2. Bedziesz mieć każdą stronę na innym pliku. jeżeli nie nadajesz nazw to program zawsze zapisyuuje ostatnia strone pod nazwą domyślną. Podpoiedz co z tym zwrotem.
2012-01-24 11:38:54
w programie Bullzip pdf jest jeszcze możliwość scalania dokumentów, wiec możesz pierwszą stronę dołączyć od razu do drugiej, i w jednym pliku pod jedna nazwą masz dwie strony delaracji. Powodzenia.
2012-01-24 12:58:30
Mam PDF Creator, ale może tak samo pokombinuję.

Zwrot VAT w terminie 25 dni jeśli zapłacone wszystkie faktury.  ( art. 87 ust. 6 ustawy )

W ustawie jest zapis o terminie 25 dni, ale dla podatników wykonujących czynności wyłącznie zwolnione od podatku lub podatników, którzy są podatnikami zwolnionymi.

2012-01-25 19:08:34
Czy ktoś wie jak wyciągnąć z MK pit-B dla wspólnika? Czy w ogóle jest taka opcja? Ten program nie denerwuje ze wzgledu na swoją wielopopcyjność (wiele funkcji w każdym punkcie menu) ale jednoczesnie jest mnie mile zaskakuje np. możiwością definiowania kont (co ułatwia np. rozliczenia miedzy wspolnikami, cichymi wspólnikami itp) bezpośrednią wysyłką  e-deklaracji, ale np. takiego głupiego PIT-B nie moge odnaleść. Optimo Ty chyba wiesz jak to zrobić, odezwij się.
2012-01-25 19:29:28
~Optima
Chyba Ci z tym PIT-B nie pomogę. Ja przepisuję dane ręcznie do innego programu pitowego.
Ale był kiedyś z "Rz" program do PITów, który pobierał dane z Mk (nie tylko PIT-B, ale ZUSy itp)
2012-01-26 08:40:26
~Optima
zbyszku44 - teraz ja mam pytanie do Ciebie.
Z jakiego podpisu elektronicznego (jakiej firmy) korzystasz? Bo ja mam Sigillum PCCE i nie współpracuje on z MK. Gdy w oknie wysyłki naciskam: PODPISZ, pojawia się okienko z wyborem certyfikatów. Są tam trzy z moim nazwiskiem oraz jeden nazwany administrator. Wybór jakiegokolwiek z tych trzech z moim nazwiskiem powoduje wyskoczenie okienka, że podpisanie nie powiodło się. Testowo podpisałem tym certyfikatem nazwanym administratot i się niby podpisało - ale to nie jest mój podpis elektroniczny.
Pisałem w tej sprawie do twórców MK - odpisali, że oni korzystają z jakiegos podpisu w PLUSie (nawet nie wiem co to jest) i u nich działa. Zaproponowali, aby deklarację zapisywać (eksport) na pulpicie, potem ją podpisać elektronicznie, zaimportowac do MK i wysłać. To za dużo zabawy - zero wygody.
Mój podpis w Sigilum traci ważność w lipcu i chciałem zmienić na inny - tylko jaki współpracuje z MK?
A po wczorajszej - kolejnej - wyprawie na pocztę całodobową, zapłaceniu za polecone prawie 70pln - doszedłem do wniosku, że zmienię ten podpis już. Koniec męczarni z pocztą.
2012-01-26 11:26:53
Tak, jest taki program, okropny w obsłudze, zadaje dużo pytań i jest wiele opcji, ponadto zaistalowanie tego programu spowodowało ze wywaliło mi dane z programu MK. Ale do rzeczy. Podpis elektroniczny uzyskałem zapisując się do  e-sądu. To był roczny podpis bezpłątny i już się skończył, więc niestety muszę teraz zaaplikować jakiś inny. Czyli własnie ten co poleca twórca programu MK. Masz szczęście że jakos sie do niego dodzwoniłeś i ci odpowiedział, ja miałem mniej szczęścia bo raz sie tylko dodzwoniłem, powiedział mi zeby napisać maila z aplikacji i na tym sie skończyło. Nie meczył bym was pytaniami a w szczególności Ciebie ale na zadawanie pytania w mailu do twórcy nie ma odpowiedzi wiec wrzucam to tutaj. Myslę że inni też przy okazji z tego korzystają. Zauwazyłem ponadto, ze program jest wykorzystywany przez wielu małych przedsiebiorców, którzy sami sobie robia ksiegowość w KPiR. Moi dotychczasowi klienci prawie wszyscy pzrekazali mi swoje dotychczasowe dane w zapisie z tego programu, co mnie cieszy bo nie muszę tego wszystkiego przegladać ręcznie a im jest też korzystnie bo sobie cały rok robili sami a teraz oddają mnie i mają cały rok załatwiony niejako fachowo. Co może byc na tej plytce w Rz na dzień 30.01. ? 
2012-01-26 12:32:57
 Szafir bez problemu współpracuje z MK.
2012-01-26 12:42:17
~Filip
Ja też mam Sigillum PCCE i dotychczas działa mi bez zarzutu we współpracy z MK Rze-py. Czy to znaczy, że mam się zacząć bać że wkońcu przestanie ?
2012-01-26 12:42:18
~Filip
Ja też mam Sigillum PCCE i dotychczas działa mi bez zarzutu we współpracy z MK Rze-py. Czy to znaczy, że mam się zacząć bać że wkońcu przestanie ?
2012-01-26 14:01:06
~Optima
Filip pocieszyłeś mnie (bo to oznacza, że sam podpis jest OK i nie muszę dokonywać zmian) i jednocześnie zmartwiłeś (bo muszę znaleźć przyczynę błędu - a przynajmniej zacząć od zainstalowania wszystkiego).
Raczej nie musisz się niczego obawiać - mi od początku podpis generował błąd podczas podpisu.
Hmmm.. ale naprawdę Ci działa? W samym programie czy podpisujesz "na zewnątrz"?
2012-01-26 14:12:57
~Gosia
zbyszek44 ja kilka razy pisałam maila do twórców MK i zawsze na drugi dzień miałam już odpowiedź. Być może moje "problemy" nie były bardzo skomplikowane. A na płytkach 30 i 31 stycznia będzie MK oraz Kadry i Płace - tak jak zawsze dwie płytki z dwoma programami.
2012-01-27 13:01:05
No proszę, Gosia ma a ja nie. Dlaczego tak się dzieje? Widzę tu jakiś niecny spisek przeciwko mojej skromnej osobie. Muszę zgłosic się do Wielce Szanownego Posła - eksperta od spisków i katastrof lotniczych, wykrywacza wrogów Ojczyzny i Jedynego Sprawiedliwego wśród Prawych, jego ekscelencję Antoniego Macierewicza co on na to?
2012-01-30 09:09:19
~Mirek
  dodam ze nalezy jes kupic bo nie bedzie możliwości aktualizacji starszych wersji
2012-01-30 09:42:25
~OPtima
Chyba zbyszek44 gdzieś pytał co będzie (nowego) w tej MK z 2012r. Narazie niewiele:
Wersja 20.00 Dodano E-deklaracje dla PIT11, PIT-R i PIT-8AR, Poprawiono drukowanie faktury wewnętrznej, Poprawiono wyświetlanie ceny przy sprzedaży detalicznej z wykorzystaniem urządzenia fiskalnego, Dodano formularze PIT5 i PIT5L w formie uproszczonej, Dodano możliwość ustawiania proporcji stawki rentowej w module płacowym z dokładnością do 2 miejsc po przecinku,
Ale tak jak pisze Mirek - nie mając jej nie będzie można potem aktualizować w ciągu roku.
2012-01-30 09:49:05
~Filip
Do Optima:
Tak działa bezproblemowo już prawie rok. Podpisuję bezpośrednio w programie nie na zewnątrz.
2012-02-01 11:56:10
Popracowałem na tych nowych wersjach wczoraj i jestem mile zaskoczony pewnymi mozliwosciami jakie te programy mają. Nie wiedziałem dotąd że program KP (Kadry i Płace) ma dołączony biuro rachunkowe, które dział inaczej niż takie samo dołaczone do MK. Otusz po uruchomieniu tego BR przy KP można wczytywać wszystkie firmy, które są utworzone poprzez BR przy MK lu zaczytac wszystkie hurtem jezeli wczesniej zrobiło się archiwum w BR przy MK. Oszczędza czas na ponowne wklepywanie w ustawieniach firmy i wspólników. Nie odkryłem jeszcze czy rzecz sie ma podpbnie w przypadku ST, na razie czyta tylko pojedyńczo, czyli poprzednią firme trzeba wrzucic do archiwum i zaczytać inną, ale chyba moduł ST nie zawiera wiecej  funkcji, niż w MK. Jezeli ktoś to już praktykował to proszę o wskazówki.  Nie ukrywam, ze licze na Optimę.   A PIT-B wspólnika/przedsiebiorcy tworzy jedynie Rozliczenie roczne Rz-tej dla każdej firmy oddzielnie, importujac dane z MK
2012-02-02 17:47:17
~OPtima
Nic Ci nie pomogę, bo nie używam "drugiej płytki" z MK :-\
2012-02-02 21:44:42
Zauważyłem, że na początku wątku ktoś pytał o drukowanie do pdf całego dokumentu.
Jest to możliwe. Trzeba przejść do > Administracja > Opcje wydruków > (zakładka) Formularze podatkowe i tam zaznaczyć opcję "Drukowanie wszystkich stron od razu".

Pytanie do zbyszek44
Co to znaczy, że KP ma dołączony biuro rachunkowe. Czy to jest coś innego, bardziej rozbudowanego niż to co jest dostępne po zainstalowaniu z pierwszej płytki modułu biuro rachunkowe ?
2012-02-03 09:24:15
~Optim a
B_orek - ja to z drugiej płytki kiedyś zainstalowałem [kiedyś tzn. za pierwszym razem jak MK rozdzielili na dwie pytki].
Nic więcej poza tym co w MK nie było. Było to po prostu rozbite, dołożone ikony do bezposredniego wyboru opcji itd. Ale ani jedenj funkcji więcej niż poza tym co w MK.
Teraz nie wiem czy coś nie ulepszyli. Ale wątpię.
2012-02-03 12:00:17
Napisałem już to wyżej. BRKP (BIRO RACHUNKOWE przy Kadry i Płace) to inny program niż BRMK (przy Mała Ksiegowość) Instalując KP zainstalujesz również BRKP. Ikony niczym sie nie różnią ale aplikacje uruchamiają zupełnie inne funkcje, BRMK uruchamia MK dla poszczególnych podmiotów natomiast BRKP uruchamia KP dla kazdego podmiotu osobno. Zeby jednak móc z tego skorzystać to musisz zrobić tak. Robisz dla BRMK archiwum zapisując plik *.zip na twardym dysku np C:\MK\ARCHIWUM\archiwum.zip a nastepnie uruchamiasz BRKP i odtwarzasz archiwum wskazując dokładnie ten utworzony plik. Dane wszystkich podmiotów, które masz założone w MK wczytają się hurtem. Oczywiście bedą tam dane, które program KP wykorzystuje, czyli dane firmy, wspólnika, pracowników itp. Możesz też zrobić to pojedyńczo wczytując z poziomu BRKP archiwa poszczególnych podmiotów/firm wskazując sciżke do plików gdzie znajdują się poszczególne archiwa miesięczne lub dzienne. Podam przykład podania scieżki do archiwum dla przykładowej firmy np. DELTA. c:\MK\Archiwum\Dzienne\DELTA\02-02-2012.zip. Pojedyńcze wczytywanie można zastosowac wtedy, gdy nie wszystkie podmioty mają zatrudnionych pracowników, wczytujesz wtedy tylko te, które mają pracowników. Po wczytaniu każdy podmiot pojawi ci się w okienku wyboru programu KP i chcąc pracować w KP na firmie X po prostu klikasz na ten pasek i uruchamia sie KP dla firmy X. I z poziomu tego programu eksportujesz również dane do Płatnika pracowników razem z przdedsiebiorcami w postaci pliku pliku *.kdu jak również księgujesz listę płac i składki zus w dowolnej konfiguracji np. listę brutto i skałdki pracodawcy lub listę bez składek zus i całe składki zus. Eksportuje się jako plik *.ini i wczytuje z poziomu MK jako płace. Po tak dokładnym wykładzie, myśle, że wszyscy, którzy uzywają KP do prowadzenia płąc i kadr bedą zadowoleni. Oczywiście to co pisze Optima, ze program ten jest bezuzyteczny kiedy pracownicy chodza na zwolnienia lekarskie, gdzie trzeba im wyliczyc zasiłki itd. Ale myslę, że firmy z kilkoma niechorujacymi pracownikami można załatwić. Mnie też zasze do drżączki doprowadzało wyliczanie chorobowego i zasiłków pracownikom ale myslę że popracuję , jezeli będę miał taką potrzebę nad zrobieniem arkusza w excelu do tego celu. O wierszyk mi wyszedł. Życzę skutecznej pracy, napiscie jak wam sie udało, jezeli będą trudności to piszcie, czetnie odpowiem. Pozdrawiam wszystkich. 
Pierwsza - Poprzednia - 1 2 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl