UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Zwolnienie z VAT - kiedy złożyć VAT-R i inne pytania
(Kategoria: VAT i akcyza)
2011-12-21 11:43:14
~wendy66
Witam, jestem tu nowym uzytkownikiem, byc moze moj problem byl juz poruszony ale nie bardzo moge sobie poradzić z nastepujacym problemem.

Zdecydowalam sie skorzystac ze zwonieniea z Vat poniewaz moja dzialalnośc  nie przekracza obrotów ponad 100 000.

Pobralam z US druk VAT R i muszę go wypełnic zaznaczając pozycje 30 "x"

Prosze o pomoc w jakim terminie musze VAT R złozyc chcąc skorzystac ze zwolnieniea z VAT od 01.01.2012?

Drugie pytanie czy wystarczy przeprowadzic remanent  towarów handlowych w cenach netto na 31.12.2011 i z towarow ktore posiadam odprowadzic Vat kiedys juz odliczony>

Co zrobic z pozostalymi towarami kupowanymi np w ostatnim roku , ktore stanowiły KUP czy od tych kupionych towarow tez trzeba zwracac podatek VAT. Zaznaczam, ze nie były to zadne srodki trwale ani wyposazenie ponad 3000zł ./ ot takie drobne zakupy np czajnik, wentylator itp

Czy to wszystko czy jeszcze coś?

Czy w deklaracji za XII 2011 trzeba wykazac podatek od remanentu i zwrócić podatek do 25 I 2012.

Bardzo proszę o pomoc .

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Wendy 66

Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2011-12-21 12:28:56
(vel Oleńka)
Witaj, wendy, nowy Użytkowniku:)) Oczekując na odpowiedź zerknij do regulaminu forum, a następnie zrób wszystko, żeby używać polskich znaków. Na naszym forum jest to już tradycja i dobrze by było, abyś i Ty jej przestrzegała:))
Sami twórzmy własną przyszłość
2011-12-21 12:51:55
~wendy66
Przepraszam wszystkich użytkowników , za  nieprzeczytanie  regulaminu. Piszę szybko i nie zawsze zwracam uwagę na pisownię , choć staram się  nie  robić błędów ortograficznych. Nie zawsze natomiast poprawiam literki ą, ę ó czy ż

Mea culpa .
2011-12-21 13:01:30
 Sławek - nie zawsze można wszystko zrobić aby używać Polskich znaków.... pod Chromem co jakiś czas polski znak kasuje tekst :(
Człowieka motywuje do działania albo potrzeba odczuwania przyjemności, albo chęć uniknięcia cierpienia
2011-12-21 13:19:43
(vel Oleńka)
Ewa, wiemy o tym, ale zdcydowaliśmy się na taki, a nie inny, edytor ze względu na Wasze dobro.

W momencie, kiedy zniknie tekst, jedynym rozwiązaniem (stosowanym zawsze i wszędzie, w całym internecie, dla wszystkich edytorów tekstu) jest zastosowanie klawiszy Ctrl + y. Wówczas tekst na pewno zostanie przywrócony. Chrom czuje awersję do "ż" - uważa, że użytkownik chciał wykasować tekst poprzez kliknięcie zestawu "Alt + z".

Sami twórzmy własną przyszłość
2012-02-20 16:28:32
~wendy66
Proszę o odpowiedź na moją drugą część pytania dotyczącą towarów handlowych oraz  zakupów kosztowych:

do 25 lutego muszę sporządzić deklarację z korektą podatku odliczonego od  w/w zakupów dokonanych przed zwolnieniem

podmiotowym z VAT.

Liczę na pomoc.

2012-02-20 22:51:47
~Jacek B
 Zgłoszenie o rezygnacji (VAT-R) powinnaś złożyć najpóźniej do 7 stycznia 2012. Jeśli tego nie zrobiłaś to w 2012 musisz być VATowcem bez względu na wszystko. 

Jeśli chodzi o korektę VAT to zwrcasz czśniej odliczony VAT od wszystkich składnikó majątku i towaru ponieważ oliczałaś od nich VAT w zwiazku ze spzedażą opodatkowaną, a teraz będziesz je wykorzystywała o sprzedaży zwolnionej:

robisz korektę dziesięcioletnią nieruchomości (ŚT)
robisz korektę pięcioletnią składników majątku których wartosć wynosi ponad 15 tyś zł (ŚT)
robisz korektę roczną składnków majątku których wartość wynosi do 15 tyś zł (ŚT)
robisz korektę jednorazową od wszystkich towarów handlowych i materiałów które masz w magazynie.

Korekty od śroków trwałych pow. 15 tyś dokonujesz w deklaracji za pierwszy okres kolejnego roku aż do końca okresu korekty.
Korekty za towary i materiały oraz ST do 15 tyś zł dokonujesz w deklaracji za okres w którym wystąpiła zmiana, czyli w deklaracji za grudzień 2011, przy czym za środki trwałe korekta wynisi 12 m-cy, a za towary nie ma max okresu, więc korektę robisz za wszystkie towary i materaiły bez względu kiedy je nabyłaś. 

Ale jeszce raz podkerślam, jeśli nie złożyłaś VAT-R do 7 stycznia 2012 w celu powrotu do zwolenia z VAT to musisz teraz poczekać rok na kolejną szansę powrotu do zwolniania. Wiem że niektóre US przyjmują takie zgłoszenie w ciagu roku ale jest to niezgodne z prawem i jeśli nagle urząd sie tego dopatrzy to dowali VAT do sprzedazy za cały rok.  
2012-02-21 08:35:29
Jacku, a który przepis mówi o tym, że powrót do zwolnienia podmiotowego jest możliwy tylko od początku roku?
2012-02-21 10:05:46
~Jacek B
Art. 113.11,  a o tym że zgłoszenie ma być w ciągu 7 dni mówi art 96.12 ustawy o VAT. Proszę wczytać się dokładnie w art 113.11. Mowa o roku (roku kalendarzowym zgodnie z oficjalnuym stanowiskiem MF). W interpretacjach też jest takie stanowsisko np: IPPP2/443-354/11-2/KG
2012-02-21 18:30:53
~Marek
Przy interpretowaniu art.113.11 można - faktycznie - wywinąć orła... :-(
I SA/Łd 84/11

2012-02-21 20:49:03
~wendy66
dziekuję za odpowiedź.

Vat R złożyłam pod koniec grudnia 2011.

Jestem zwolniona z Vat od dnia 01.01.2012

Dziś dzwonilam do KIP i uzyskałam infrmację, ze składam deklaracje vat 7 dotyczącą korekty podatu naliczonego od pozostałych nabyć/pozycja 54/ ze znakiem minus.
Juz wiem ,ze zwrot podatku bedzie dotyczył towarów handlowych od ktorych został VAT odliczony przy zakupie oraz musze zwrócić vat od tzw . wartosci niematerialnych nabytych w przeciągu  12 miesięcy czyli drobnego wyposażenia.

Te korektę trzeba  zrobić w pierwszej deklaracji czyli w okresie od kiedy jestem zwolnionym podatnikiem. Dotyczy do deklaracji za styczeń 2012. Bedzie to moja  ostatnia deklaracja VAT, w ktorej juz nie wykazuje zakupów ani sprzedaży tylko korektę podatku.

I nie chodzi tu o artykuł 113 lecz art.91
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl