UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
KŚT dla urządzenia do piaskowania przedmiotów (Sandstrahlanlage Fabr.Keiss)
(Kategoria: Brak)
2010-09-16 09:45:04
~Oliwka
Poszukuję od godzinki KŚT oraz stawki amortyzacyjnej dla maszyny do piaskowania, zaznaczam, że piaskarka w KŚT to środek transportu do posypywania dróg piaskiem? Ma ktoś pomysł?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2010-09-16 10:18:07
(Moderator)
Wielkie to?
drogie?

To takie urządzenie (agregat, kompresor, pistolet) do piaskowania np. metalu?
Może 808 ?
2010-09-16 10:51:39
~krzysiek
Powiązanie KRŚT'91: 743
• Stawka amortyzacyjna:
- Samochody specjalne 14%

Rodzaj 743 obejmuje samochody sanitarne, w tym karetki reanimacyjne oraz pojazdy samochodowe, które ze względu na swą konstrukcję przeznaczone są do wykonywania innych prac niż przewóz ładunków i osób, jak np.:
a) pojazdy mechaniczne służby miejskiej i drogowej, pożarnicze, samochody gaśnicze, piaskarki, polewaczko-zmywarki, asenizacyjne, pługi odśnieżne,
b) pojazdy stanowiące objazdowe punkty usługowe, warsztaty ruchome, pogotowia techniczne,
c) pojazdy załadowczo-wyładowcze - dźwigi samochodowe, pompy, sprężarki,
d) pojazdy mechaniczne - agregaty, do prowadzenia działalności operatywnej, np. radiostacje, wozy transmisyjne, operatorskie, filmowe, wiertnicze wraz z pomieszczeniami biurowo mieszkalnymi.
2010-09-16 10:59:52
~jack
Krzyśku przecież Oliwka pyta o piaskarkę ale nie do rozsypywania piasku tylko czyszczenia elementów metalowych np. ze rdzy.
Według mnie powinno to być 429 "Inne maszyny do obróbki plastycznej metali" wywodzę to z tego, że tam wchodzi pkwiu 29.40.3 "Obrabiarki do metali pozostałe" (PKWiU 2004)
2010-09-16 11:20:06
~Oliwka
Śliczne dzięki jack, i stawka amort. 10%. Pozdrawiam :-)
2010-09-16 11:35:06
(Moderator)
Wrzuciłam w google "do piaskowania kśt" i wyskoczyło mi na vat.pl 
29.56.25-63.90 Maszyny do obróbki metali posiadające indywidualne funkcje - pozostałe
http://www.vat.pl/kst/?rodzajKlasyfikacji=pkwiuvat&kod=29.56.25-63.1&rodzic=29.56.25-63

w PKWiU z 2008 jest:
29.56.25-63.00 maszyny do obróbki metali, posiadające funkcje indywidualne

2010-09-16 15:14:48
~Oliwka
Z ciekawości poprosiłam o zdjęcie tego ŚT, hmm i jest coś bardzo dużego i głśnego na kołach co posiada silnik, i coś co wygląda jak bębny, a do tego jeszcze jakieś 2 elementy. Oczywiście nabyliśmy to w ramach WNT. Bądź tu mądry. Najbardziej jako kobiecie podoba mi się kask i ubranko hihi...Pozdrawiam.
2010-09-17 10:14:41
~Meg
"Z ciekawości poprosiłam o zdjęcie tego ŚT, hmm i jest coś bardzo dużego i głśnego na kołach co posiada silnik, i coś co wygląda jak bębny, a do tego jeszcze jakieś 2 elementy"

:-D
Oliwka, jesteś moją krewniaczką duchową!!
Mój opis urządzenia do piaskowania (murów/elementów architektonicznych) był bardzo podobny!! :-D
Szkoda, że jedynie krewniaczką, a nie bliźniaczką, bo mi - jako kobiecie - najbardziej podobają się właśnie tego typu urządzenia, a nie "kask i ubranko" :-)
(moimi idolami są wielkie żółte maszyny drogowe - oooo!!!), ponieważ za Boga nie potrafię ogranąć swoim babskim rozumkiem ich zasad działania, a estetyka i monumentalizm nie pozwala oczu oderwać... :-))
2010-09-17 10:52:41
(Moderator)
taaa.... Małgorzato... dałaś do myślenia: lubisz wielkie
2010-09-17 11:33:29
~Oliwka
Może duże jest piękne, ale ja jestem minimalistką :) a facetom swoim z pracy zaproponuje, by kupowali standardowe maszyny bym pracy miała jak najmniej ...Najpierw musiałam się dowidzieć co kupili, póżniej przetłumaczyć FV z niemieckiego na nasz, wycenić na PLN, zrobić WNT itd...a tu jeszcze słowo które koledzy użyli "piaskarka" w tym przypadku piaskarką zgodnie z KŚT nie jest, bo moje urządzenie to coś gdzie wrzuca się piasek i czyści powierzchnie. Jeszcze brakuje by posadzili mnie przy tym urządzeniu i kazali spróbować jak się pisakuje. Człowiek całe życie się uczy. Acha, i na FV była osobna pozycja na coś takiego Kompressor-Anhanger M42, i teraz zaś dylemat, bo jak zobaczyłam owe urządzenie, to chyba ta druga pozycja to komplet z Sandstrahlanlage Fabr.Keiss. I trzeba amort. jako całoość, hmm a ja myslałam że kompresor to kompresor a Sandcośtam to ta piaskarka ;( zachciało im się zakupów... biorę jak komplet i już:) bo dedukując doszłam do wniosku, że kompresor robi podciśnienie, wyrzuca z dużą siłą pisaek i czyści powierzchnię. Komplet jak nic :) amen !!!!!!
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl