UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
kilomtrowka
(Kategoria: Brak)
2004-10-07 09:54:59
~Matej
Posiadam prywatny samochod i wykorzystuje go do celow firmy. Prowadze kilemtrowk i itd. Jesli wartosc z faktura za paliwo jest mniejsza od klilometrowki ksieguje wartosc mniejsza do KPIR (wartosc bruuto z faktur za paliwo) a VAT z tego wpisuje w poz. 57 dekl. VAT 7. A jesli np. wartosc z kilometrowki jest mniejsza od wartosci z faktur (tzn. rozliczam do narazstajaco do poczatku roku) to w KPIR wpisuje wartosc mniejsza, a co w poz. 57 dekl. VAT 7? Obliczam sobie ile tam jest VAtu i wpisuje, czy jak?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2004-10-07 11:34:34
~Sylwia
deklaracja VAT dotyczy konkretnego m-ca,a nie narastająco od początku roku. Dlatego w kup księguję tak jak piszesz wyżej. Natomiast w deklaracji VAT w poz. 57 ujmuję cały VAT, którego nie mogłam odliczyć z faktur na paliwo dotyczących danego m-ca, mimo, że nie poszło to w kup.
2004-10-07 11:57:06
Ja robię tak samo jak Sylwia. Informacja w poz. 57 służy chyba tylko wykazaniu ile budżet zaoszczędził na wprowadzonym przepisie.
2004-10-07 12:29:01
~Matej
Aha, czyli niezaleznie od tego która i jaka wartość księguje do KPIR, i jaka wychodzi z rozliczenia kilomtrowki. Zawsze biorę sume faktur za paliwo (te ktore biorę pod uwagę do rozliczeń) i ten VAT z nich wpisuje do poz. 57. a nie wazne ze inna ksieguje w KPIR.
2004-10-07 12:40:24
Sylwia, co miałaś na mysli mówiąc mimo, że nie poszło to w kup?
to sem ja:)
2004-10-07 13:02:49
~Sylwia
Jeżeli mam wydatki wyższe niż wynika kwota z ewidencji przebiegu pojazdu to mogę wrzucić w KUP tylko do wysokości wynikającej w ewidencji. Więc część wydatków nie mogę wpisać w KUP, dopiero w kolejnym m-cu jeżeli będę miała nadwyżkę w ewidencji.
2004-10-07 14:08:05
~bok
zgadza sie.....źle cie zrozumiałam :)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:

Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for /home/virtual/olenk/www/taxall/img/botcheck/a6fe429aee42e784be634da5d955a6f6.png in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 604

Warning: unlink(img/botcheck/a6fe429aee42e784be634da5d955a6f6.png) [function.unlink]: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 607
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl