UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
Zaliczka a brak faktury
(Kategoria: Brak)
2008-09-18 13:26:45
~123
Czy wiecie co nalezy począć , jak w missiacu 08 dostałam fakture vat (zwykłą) na zakup mat.budowalnych, na kwote 700 zł , a na dole widnieje adnotacja ze była pobrana zaliczka w mc. 07, w kwocie 700 zł , i tu jest podany numer f-ry , a tejże faktury zaliczkowej mi firma nie dostarczyła w mc. 07?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2008-09-18 13:48:24
~jula
duplikat
2008-09-18 13:49:55
~Diana
Wystąp o duplikat tej faktury zaliczkowej. Podepniesz pod fakturę vat, a teraz księgujesz tą fakturę do sierpnia.
2008-09-18 14:46:14
~123
a czy nie bede musiała robić korekty vatu za mc. 07?
2008-09-19 00:50:54
~123
hop hop :)
2008-09-19 07:58:30
Prawo do obniżenia kwoty podattku należnego powstaje..... Art.86 ust.10 i ust. 11   
Czyli - możesz odliczyc w miesiącu otzrymania faktury lub w miesiącu następnym....
2008-09-19 15:09:29
~123
czyli , jezeli jest to zaliczka na 100 % kwoty, to rozumiem ze mam wystapic o duplikat, zaliczyc ta f-re zaliczkowa w rejestr w mc.08, oraz w mc.08 zaliczyc to do podatku czyli netto zgodnie z faktura( ta zwykła nie zaliczkową) ?




2008-09-19 16:56:55
~Stasia
123 to jest Twój zakup?
2008-09-19 17:34:57
~123
tak,zakup towarów handlowych
2008-09-19 19:43:51
~123
hop hop,bo podatki za pasem :)
2008-09-19 19:48:03
~Grażynka
jeżeli zakup to netto powinnaś dac do 07/2008, a vat odliczyć w 08/2008, albo napisz na tej f-rze, że towar otrzymany w 08/2008 i księgujesz wszystko w 08/2008
2008-09-19 20:23:18
~123
a czy to cxasem nie na odwrót? do vatu w mc. zaliczki czyli 07 a netto w mc.08? kurcze jakos tak mi sie wydaje ze chyba taka kolejnośc.

Tylko jeszce nurtuje mnie, jak jest z zaliczką która opiewa na 100 % kwoty?
2008-09-19 22:24:32
~woojto
"Tylko jeszce nurtuje mnie, jak jest z zaliczką która opiewa na 100 % kwoty?"

Niepotrzebnie sie nurtujesz :) Paragraf 14 ust. 5 RMF w sprawie wyst fktur (między innymi) stwierdza, że "Jezeli faktury zaliczkowe obejmuja całą cene brutto towaru lub usługi, sprzedawca po wystawieniu towaru lub wykonaniu usługi nie wystawia faktury w terminie okreslony w par. 13"

osobiscie praktykuję wystawianie takiej "zerowej" faktury ze względów porządkowych
2008-09-20 20:11:51
~Stasia
Moim zdaniem należy wystąpić do wystawcy o duplikat faktury na zaliczkę i w dacie otrzymanie tego duplikatu faktury ująć w rejestrze Vat w rozliczeniu zakupów w m-cu otrzymania tego duplikatu. Faktury końcowej tej, którą otrzymaliście z towarem jeżeli jest w rozliczeniu na zero nie ujmujesz w rejestrze Vat.
Natomiast co do dochodówki to, jeżeli prowadzisz PKPiR ten towar ujmujesz w dniu otrzymania towaru na podstawie faktury końcowej jeżeli otrzymałaś ją razem z towarem.
2008-09-21 15:21:13
~123
tylko ze ta druga faktura jest na Zero i otrzymałam ja razem z towarem.
Czyli mam zaksiegowac ten duplikat w rej VAt, a ta co otrzymałam teraz w dochodówce. tak?
2008-09-22 09:28:42
(Moderator)
tylko ze ta druga faktura jest na Zero i otrzymałam ja razem z towarem

na zero jest podsumowanie
Wyżej z pewnością masz wyszczególnioną należność za towar.
I to właśnie księguj w dochodowym

Duplikat zaliczkowej do VAT, tak jak wyżej przepisacze radzili

2008-09-22 10:58:51
~123
bardzo,bardzo serdecznie dziekuje :)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia


Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:



Forum podatkowe "Oleńka"


taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl