UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
deklaracja vat a faktury zakupowe z vatem zwolnionym
(Kategoria: Brak)
2008-03-19 22:26:52
~Annia
Czy fakturę zakupową ze zwolnionym vatem, powinnam wykazać w deklaracji Vat-7 poz. 46/nabycie towarów i usług/.
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2008-03-20 08:29:29
~aerial
Też miałam takie wątpliwości przy pierwszej deklaracji. Zadzwoniłam do KIPu i powiedzieli mi, że wpisuje się tylko zakupy, od których można odliczyć VAT, czyli wg nich pomija się VAT zw, stawkę 0% i nie podlegające VAT. Nie mam pewności, czy to jest poprawne, ale ponieważ nie dotarłam do żadnych objaśnień deklaracji VAT-7 ani podstawy prawnej, która by mówiła jakie zakupy się tam ujmuje, to tak robię. Jakby ktoś potwierdził lub zaprzeczył i podał podstawę prawną, to byłabym też wdzięczna.
2008-03-20 08:32:20
zwolnionych sie nie wpisuje a te ze stawką 0 czemu nie, ja wpisuje :)
2008-03-20 09:55:23
~kierka
popieram zdanie delfinki, stawka 0% to jednak zakup opodatkowany, choć przyznam wczesniej nie ujmowałam takich zakupów w deklaracji, zaczeło mi dopiero niedawno przeszkadzać, że suma netto z ew. vat nie równała mi się z kwotą deklaracji (kwoty netto). No i po przeanalizowaniu stwierdziłam, że jednak te zakupy powinny być w deklaracji ujęte.
2008-03-20 11:47:51
~aerial
Właśnie nie wiem czemu nie, ale tak mi w KIP powiedzieli ;) A w związku z tym, że innej "wykładni" nie znalazłam, to tak robię. Też mi to w porównaniu z ewidencją nie gra, ale z drugiej strony nigdzie nie widziałam powodu, aby te zakupy w deklaracji ująć, skoro i tak nie odliczamy od nich VATu.
2008-03-20 20:12:51
~Annia
Dotarłam do rozporządzenia mf z dn.19.09.2005 w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług. Na podstwie objaśnień do deklaracji VAT -7, które ujete są w załączniku nr 3, ww rozporządzenia, podatnik ma obowiązek wypełnic min częśc D deklatracji. w tej częsci wykazuje się wartośc towarów i usług w takiej wysokości, w jakiej podatnikowi przysługuję prawo odliczenia podatku naliczonego. Więc wg tej zasady zwolnienie z podatku, nie stanowi podstawy do odliczenia-- zatem nie ujmuje się. Państwa opinie potwierdzają tą zasadę. dziękuje
2008-03-20 20:56:15
~Marek
Do wypowiedzi z tego wątku:

http://taxall.pl/forum/viewtopic/25021/page:1/

dodam, Anniu, że są też dylematy, związane z zakupami z 60% odliczeniem vat, czy też zakupami związanymi z czynnościami mieszanymi... :-)

Osobiście - wrzucam do deklaracji netto 0% oraz netto z przypadków powyżej w pełnej kwocie... :-)
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl