UWAGA: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności
[ Zamknij ]
Forum podatkowe "Oleńka"
Strona 1 z 1
likwidacja działalności
(Kategoria: Brak)
2005-08-18 11:03:02
~`Ania
Witam Chciałabym sie poradzic w następującej sprawie: Likwidacja działalności gospodarczej żony i otwarcie nowej działalności na męża. Jak przeprowadzić najlepiej przeniesienie magazynu, środków trwałych?? Czytałam, ze najlepiej byłoby sprzedać wszystko na fv z firmy do firmy i wtedy nie ma stanow na zakonczenie dzialalności, ale czy to jest prawidlowo??
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

2005-08-18 17:32:38
~kasia
Tak robi większość podatkników.
2005-08-18 17:37:42
~aloonia
No tak byłoby najkorzystniej, bo to tylko papierowa procedura
2005-08-18 18:18:40
to zależy, jak z VAT-em, jeśli Ania płaci VAT to w chwili sprzedaży wszystkiego, będzie miała dużo do zapłacenia.
Z drugiej strony odliczy ten VAT w swojej (męża) firmie.

Jeśli dg bedzie nadal prowadzona taka operacja jest najlepszym wyjściem, jeśli nie -  warto złożyć PIT-5X i zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy.
miłego dzionka :)
2005-08-19 11:15:45
~`Ania
Dzialalnośc bedzie prowadzona dalej tylko ze to bedzie firma męża (to samo PKD) Musze przyznac ze najwiekszy problem mam z samochodem. Kupilismy samochod ciężarowy w lipcu i jeszcze go nie zarejetrowaliśmy bo między czasie "urodzil" sie pomysl otwarcia nowej dzialalności. (samochod stoi i czeka :)) ) I teraz nie wiem co zrobic czy zarejestrowac samochod jeszcze na stara firme czy juz na nową. A jeśli na nową to jak to zrobić sprzedać go do nowej firmy czy jakas umowa wystarczy??
2005-08-19 11:55:06
~Karina
Jeśli to tylko firmy osób fizycznych, to samochód rejestruje się na imie i nazwisko, a nie na firmę. A co z Vatem za ten samochód? Odliczony?
2005-08-19 12:43:31
~Ania
Tak Vat odliczony (fv byla wystawiona na firme)Poza tym to byl bardzo tani samochód i jednorazowo w koszty
2006-02-16 19:25:44
~Kasia
Witam .

Podwieszę się do tego wątku , bo mam ten sam problem co Ania tylko nurtuje mnie jedno pytanie jak wystawić fakturę Vat męzowi który rozpocznie działalność 01-03-2006 , a ja zakończę swoją 28-02-2006 dla mnie 28 luty to ostatni dzień w którm mogę wystawic fakturę, a mąż w tym dniu nie będzie jeszcze podatnikiem Vat. ?
pozdr....
2006-02-16 19:39:29
~Piotr
Stoję również przed dylematem jaki ma Ania. Brat koleki zamknął z dniam 31 stycznia działaność. na koniec stycznia w remamncie likwidacyjnym wyszło mu 15 tys. zł. netto z tego Vat około 3 tys. Czy dobrze pojmuje że ten Vat musze wskazać w VAT-7 i po prostu go zapłacić. z 1 maraca kolega otwiera firmę i towar odkupi od brata. Czy Kolega może odliczyć vat od zakupionego towaru, oraz prosze również o informacje w jaki sposób jakim dokumentem ma odkupić od swojego brata ten towar. Pozdrawiam.
2006-02-16 19:41:14
~Piotr
Kasiu ale i tak vat sprzedany musisz odprowadzic a dodatkowo zapłacic podatek dochodowy. Tez tak chciałem zrobić w przypadku mojego kolegi.
2006-02-16 21:27:54
~Kasia
problem w tym że mąż, w dniu wystawienia faktury , nie będzie jeszcze prowadził działalności i nie wiem czy mogę mu wystawić fakturę Vat ??
2006-02-16 23:50:24
~Gest
Namieszam Ci.
Wystawić możesz, ale on jeśli nie jest vatowcem czynnym, NIC z tą fakturą nie zrobi.
Można co prawda do Brukseli, ale na to trzeba dużo kasiory, dobrego prawnika i dużo czasu.
Odżałujcie te kilkka dni i niech rozpocznie od 25 lutego.
Jeszcze zdąży.
Inną kwestią są dylematy prawno-kodeksowe związane z dochodówką.
Wartość połowy firmy męża jest Twoja.
Wartość połowy firmy Twojej jest męża.
Widziałem kilka przepięknych dysertacji prawnych, czy wolno w takim przypadku sprzedawać coś pośrednio od siebie dla siebie. Niektóre USy uważają, że jest to obejście prawa, i taka czynność jest prawnie nieskuteczna.
A co sądzi na ten temat Twój Urząd Skarbowy?
Pierwsza - Poprzednia - 1 - Następna - Ostatnia

Autor:
Odpowiedź:

Warning: filemtime() [function.filemtime]: stat failed for /home/virtual/olenk/www/taxall/img/botcheck/f44c58356bdaee591d71a7620c807c43.png in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 604

Warning: unlink(img/botcheck/f44c58356bdaee591d71a7620c807c43.png) [function.unlink]: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/virtual/olenk/www/engine/modules/forum.class.php on line 607
Potwierdź kod z obrazka:

Forum podatkowe "Oleńka"

taxall.pl
www.taxall.pl
Copyright © TaxAll Sp. z o.o., wszelkie prawa zastrzeżone.
ul. Wilczyńskiego 27, 21-400 Łuków, NIP: 7010027412, REGON: 140591171,
KRS: 0000266969 prowadzony przez XI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Lublinie, kapitał zakładowy: 85.000 zł
Webmaster: yayuuu, webmaster@taxall.pl